Testowa

Odkryj Magię Programowania

Czy Twoje dziecko jest gotowe na ekscytującą przygodę z programowaniem i technologią? Zajęcia programowania z klockami LEGO, robotami photon czy mBot to doskonała okazja, by rozwijać umiejętności STEM w zabawny i kreatywny sposób!

Lego Spike Essential – 6-10 lat

Warsztaty Lego Spike to zajęcia w sam raz na rozpoczęcie przygody z budowaniem i robotyką. Zabawa tym zestawem pozwala dać upust kreatywności Twojego dziecka. Kolorowe i różnorodne elementy posłużą do zbudowania zwierzaków, pojazdów i szalonych maszyn. Wszystkie konstrukcje wprawimy w ruch przy pomocy obrazkowego kodu przygotowanego na tabletach. LEGO® Education SPIKE™ Essential to ciekawy sposób na praktyczną naukę przedmiotów ścisłych dla uczniów klas 1–3 szkoły podstawowej. Zestaw jest częścią systemu nauczania LEGO i bazuje na zabawie oraz opowiadaniu historii. W ten sposób zachęca uczniów do badania zagadnień związanych z przedmiotami STEAM, równocześnie rozwijając ich zdolności językowe i matematyczne oraz wspierając rozwój społeczno-emocjonalny.

Lego Boost – 6-13 lat

Zestaw kreatywny LEGO BOOST rozbudzi Twoją kreatywność dzięki połączeniu uniwersalnych klocków LEGO® z zaawansowaną technologią. Pobierz darmową aplikację na tablet, w której znajdziesz szczegółowe instrukcje budowania i programowania każdego z 5 wielofunkcyjnych modeli. Robot Vernie potrafi się poruszać i mówić. M.T.R.4 (Multi-Tooled Rover 4) to mocny, wszechstronny łazik, który ma 4 różne dołączane narzędzia, w tym sprężynową wyrzutnię. Gitara 4000 to instrument muzyczny z funkcją pitch bend (zmiany wysokości dźwięku) i efektami akustycznymi. Kot Frankie to interaktywny zwierzak, który potrafi się bawić, mruczeć i wyrażać nastrój. Linia produkcyjna to z kolei zminiaturyzowana fabryka, która naprawdę tworzy miniaturowe modele LEGO!

Lego Spike Prime – 10-16 lat

Zestaw LEGO® Education SPIKE™ Prime to najlepsze narzędzie do nauki przedmiotów STEAM w klasach 4–8. SPIKE Prime łączy kolorowe elementy konstrukcyjne LEGO, łatwy w obsłudze sprzęt oraz intuicyjne środowisko kodowania typu przeciągnij i upuść oparte na języku Scratch. To doskonały sposób na zaangażowanie uczniów w ciekawą zabawę, która jest okazją do nauki, rozwijania umiejętności myślenia krytycznego i rozwiązywania złożonych problemów o różnym stopniu trudności. Uczniowie mogą spróbować swoich sił w łatwych projektach wstępnych lub wykorzystać nieograniczone możliwości projektowe zestawu SPIKE Prime, który pomoże im przyswoić kluczowe zagadnienia STEAM i umiejętności potrzebne do tworzenia innowacji w XXI wieku. A wszystko to podczas wesołej zabawy!

Lego Mindstorms Robot Inventor – 10-16 lat

Zestaw LEGO® MINDSTORMS® Wynalazca robotów zawiera elementy pozwalające małym inżynierom zbudować pięć wyjątkowych, zmechanizowanych robotów i pojazdów, którymi można sterować za pomocą darmowej aplikacji LEGO MINDSTORMS Robot Inventor. Zestaw pozwala zaprogramować roboty za pomocą środowiska opartego na języku Scratch i obsługiwanego metodą przeciągania i upuszczania. Ponadto możliwe jest również programowanie w języku python.

Photon EDU – robot edukacyjny – 4-15 lat

hoton jest interaktywnym robotem edukacyjnym polskiej produkcji, który wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności z zakresu programowania i elektroniki. Pomaga w rozwoju kreatywności, zdolności logicznego myślenia, poznaniu podstaw programowania oraz zrozumieniu działania czujników, w które został wyposażony. Został on stworzony z myślą o dzieciach w każdym wieku.

Makeblock mBot – 7-15 lat

MakeBlock – Nie od dziś wiadomo, że najlepszą metodą rozwijania wiedzy i umiejętności jest nauka przez zabawę. Takie podejście szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku nowoczesnych technologii, które – choć u ich podstaw leży fizyka, matematyka i szereg zawiłości teoretycznych z innych dziedzin – w rzeczywistości mogą dostarczać mnóstwo frajdy.

Scottie Go! – multimedialna gra edukacyjna – 6-12 lat

W roku 2030 pojazd głównego bohatera Scottiego ulega awarii i przymusowo ląduje na Ziemi. Zadaniem gracza jest pomóc Scottiemu zdobyć części zamienne do maszyny. Można to zrobić programując jego ruchy za pomocą kolorowych puzzli oraz projektując algorytmy. ScottieGo! to innowacyjne połączenie aplikacji na smartfona i prawdziwych klocków (puzzli) do sterowania głównym bohaterem. Gra poprzez zabawę pozwala na przełamywanie barier związanych z poznawaniem abstrakcyjnych pojęć i sprzyja pracy w grupie.

Przykładowe zajęcia